تابلو خوانی

اهمیت تابلو خوانی چیست و چه کاربردی دارد؟

لینک کوتاه

 

اهمیت تابلو خوانی چیه و چه کاربردی داره؟

حتما شما هم نام تابلو خوانی را زیاد شنیدید. اما آیا می دونید چه کاربردی در بازار بورس داره؟ یا اصلا منظور از خواندن تابلو در بورس چی هست؟ این عمل در اصل بیشتر برای افرادی که فعال بورس هستن مفید خواهد بود. اما کسب اطلاع در مورد خواندن تابلوی بورسی برای همه کسانی که در بورس سرمایه گذاری کردن خالی از لطف نخواهد بود. 

با یادگیری نحوه خواندن تابلو شما میتونید تغییر در سهام های عمده رو از طریق این تابلو ها مشاهده کنید. تصور کنید قصد دارید سهام یک شرکت یا نمادی رو خریداری کنید، اما اصلا نمی دونید آیا خریدن این سهام به سود شماست یا با خریدن سهام نماد ضرر می کنید. 

اگر دوره های آموزش تابلو خوانی را طی کرده باشید، به سرعت متوجه میشید که سرمایه گذاری در این بازار و خرید سهام، چقدر میتونه برای شما سود دهی داشته باشه. پس در اصل خواندن تابلو های بورس یه جور بررسی کردن شرایط یک نماد در بازار بورس تلقی میشه. 

تابلو خوانی در بورس

چرا یادگیری تابلو خوانی حائز اهمیته؟

باید بگیم این ترفند در اصل یک ایده نوآورانه و خلاقانه است که شما رو بدون نیاز به انجام تحلیل بنیادی یا تحلیل تکنیکال به نتیجه می رسونه. یه جوری میتونیم بگیم کسایی که میتونن تابلو های داخل بورس رو بخونن، روانشناسی بورس رو فهمیدن. 

اما برای این که بتونید در این زمینه به نتیجه مثبتی برسید، نیاز به مطالعه، تجربه و تحلیل دارید. یکی از بهترین روش هایی که می تونه به شما در فراگیری تابلو خوانی کمک کنه، همراهی کردن با یک فعال قدیمی بورس خواهد بود. اونوقت می تونید به صورت روزانه، هفتگی، حتی ماهانه نمادهایی که در تابلو های بورسی عرضه میشن رو بررسی کنید. 

بهتره این نکته را در نظر داشته باشید که فعلا هیچ کتاب مشخصی در بازار وجود نداره که به شما در نحوه خواندن نماد ها در تابلوی بورس کمک کنه. اگر هم شخص در این مورد کتاب یا جزوه ای منتشر می کنه، همه اطلاعات بر حسب تجارت و نظارتی بوده که فعالان بورس در مورد خواند نماد در تابلو بیان کردن. 

بسیاری از افرادی که قصد دارند خرید و فروش سهام در بازار بورس رو بررسی کنن، می تونن به سایت بورس مراجعه کنند. این سایت در اصل پرکاربردترین سایت مدیریت فناوری بورس تهران است. که به صورت روزانه اطلاعات جامعی در مورد معاملات سهام در اختیار شما قرار میده. 

می تونید در این سایت شاهد نمادهای مختلف باشید و آنها را بررسی کنید. البته بیشتر افرادی که در بازار بورس فعال به شمار می روند، در کنار تابلو خوانی به سراغ این سایت می رن تا تمامی سابقه های معاملاتی سهم عرضه شده را بررسی کنن. 

آموزش تابلو خوانی

مهمترین نکاتی که باید در مورد تابلو خوانی بدونید

برای این که بتونید در بازار بورس موفق بشید، لازمه اول نمادهایی که در تابلو های بورسی به نمایش در میان رو بخونید. برای این کار هم لازمه حتما دوره های مشخصی رو طی کنید. اما اجازه بدید نکات مهمی در مورد خواندن تابلو های بورسی برای شما بیان کنیم: 

  • 1.افراد حرفه ای که میتونن تابلو های بورسی را بخونن همیشه به صورت هوشمندانه ای پول خودشون را وارد بورس کرده و سرمایه گذاری می کنند. البته باید بدونید برای یادگیری تابلو خوانی نیاز به زمانی بیش از یک یا دو روز خواهید داشت. 
  • 2.در بیشتر تابلو های بورسی با این مسئله مواجه میشید که، حجم معاملاتی یک سهم به شکل مشخص و در یک بازه زمانی تعیین شده، افزایش یا کاهش پیدا می کنه. یک فرد ماهر در زمینه تابلو خوانی باید حتما این نکات رو مد نظر داشته باشه و در نظر بگیره. 

 

پس به طور کلی باید بگیم اموزش خواندن تابلوی بورسی، دقیقا به اندازه یادگیری تحلیل های بنیادی و تکنیکال برای موفقیت در بازار بورس مهمه. 

نوشتن نظر جدید